Історія Григорівської ЗШ І-ІІ ступенів

На території сучасного нашого села школа почала створюватися десь перед Першою Світовою війною.

В селі Караказелево, яке по кількості населення тоді було найбільшим селом, була організована двокласна початкова школа, що містилась по хатах у селян. А вчитель був на утриманні сільської громади, харчувався і жив по хатах у селян. Вчилися в основному писати і читати та найпростіших рахунків з арифметики. В 1913 році на кошти земства тут було збудовано приміщення початкової школи. В ній були два вчителі - Момтян Феофіл Петрович і Сідлецький Павло Матвійович.

Школа була початкова. Навчали учнів початкової грамоти, арифметики. Церковних молитов навчав піп з церкви села Водяне, який приїжджав сюди. Примірно перед Жовтневою революцією було організовано початкову школу в селі Новоандріївці. Тут було два класи, школа містилася в кімнаті, яку наймали батьки учнів. Працював один учитель. Він харчувався по дворах у селян, вони ж йому платили за навчання дітей.

В селі Григорівці до Жовтневої революції школи, навіть початкової, не було. Діти заможніших селян ходили в школу села Караказелево та Новоандріївки .Після революції селяни почали відбирати землі і майно поміщиків. Так було конфісковано землі і майно в поміщика села Григорівки Охрамовського. Але ще два роки в наших краях тривала громадянська війна. І лише в І92І-І922 навчальному році в колишньому будинку поміщика Охрамовського була організована початкова школа. Діти селян-бідняків села дістали змогу вчитися в школі.

В перший рік навчання було 21 учень і 1 учитель. Школа розширювалась.

З обласному державному архіві збереглися дані про Григорівську початкову школу за 1924 рік:

Працював один учитель з освітою за 6 класів. Груп було 3.Учнів усього

I група - 16 учнів

II група - 15 учнів

ІІІ група - 22 учні

Навчалися в дві зміни. Дуже бідне було обладнання школи:

І.Парт - 22 штуки 2.Класних дошок – 2штуки З.Столів - 1 штука

4.Стільців - 2 штуки

5.Діжки для води - 1 штука

6.Відро - 1 штука

Вчителем і завідуючим школи був Любченко Л. Також працювали початкові школи в селах Караказелево, Новоандріївці. Діти часто робили пропуски занять, бо потрібно було пасти худобу, доглядати своїх менших братів і сестер. Частина учнів не могла вчитись із-за відсутності одягу та взуття. Бо це був час, коли зруйноване господарство почало ще тільки відбудовуватись, в країні була велика бідність.

Уряд дбав про підвищення культурного і освітнього рівня народу надавали велику допомогу в розвитку школи. В усіх трьох школах було придбано парти, класні дошки, столи, географічні карти та інше обладнання. Навчалися в початкових школах всі діти селян.

У 1934 році Караказелівська початкова школа була реорганізована в семирічну школу.

А в 1937 році і Новоандріївська початкова школа була реорганізована в семирічну школу. Було прийнято Закон про обов'язкове семирічне навчання всіх дітей 7-15 років. Школи обладнувались новим навчальним обладнанням. В них стали працювати вчителі з середньою педагогічною освітою. Але в 1941 році фашистські орди посунули на наші землі. Загарбники захопили наше село. Школи було позакривано. В шкільних приміщеннях розмістились фашистські війська, в класах вони влаштовували стайні біля своїх коней. Всі шкільні меблі, обладнання було спалено, знищено.

Весь народ піднявся на боротьбу з фашистськими загарбниками. Серед них були сотні жителів наших сіл . Вони героїчно билися з ворогами на різних фронтах Другої Світової війни. Один з колишніх учнів Караказелівської семирічної школи Чорноморець Володимир Данилович за доблесть і героїзм був удостоєний почесного звання Героя Радянського Союзу.

92 жителі нашого села віддали в боротьбі з ворогом своє життя. Як тільки було вигнано фашистів з нашого села, зразу ж було відкрито усі три школи - Караказелівську семирічну, Новоандріївську семирічну та Григорівську початкову .

Після війни створювалися всі умови для навчання дітей. У 1956 році було розпочато будівництво приміщення Григорівської восьмирічної школи. На 1958-І959 навчальний рік воно було закінчено. В новому приміщенні були найкращі умови для навчання і виховання учнів, воно знаходиться в центрі села. А тому було недоцільно мати три школи на території нашого сучасного села. Всі школи об'єднано в Григорівську школу. Але до 1958 року в Караказелево працювала семирічна школа, а з серпня її було реорганізовано в початкову школу. А наша школа до 1967 називалася Новоандріївською. Рішенням виконкому Новоукраїнської районної ради депутатів трудящих від 27 червня 1967 року Новоандрїївську восьмирічну школу переіменовано в Григорівську восьмирічну школу.

Директором школи був Соколенко Іван Макарович. Вчителями працювали Гавриленко Меланія Пантелеївна, Назаренко (Цибенко) Марія Гаврилівна, Січкар Катерина Іллівна, Ланецька Ніна Сергіївна, Білан Марія Олександрівна, Арсенюк (Хорошко) Меланія Пилипівна, Черняєва Настя Миколаївна.

З 1981 року директором школи була призначена Петрова Тетяна Олексіївна, яка пропрацювала до 1985. 3 1985 по 1990 директором школи працює Момоток Неля Володимирівна. З 1990 року директором школи призначено Гаєвського Віктора Адамовича.
Кiлькiсть переглядiв: 402

Коментарi

  • Roberto

    2013-09-08 21:50:39

    A minute saved is a minute earden, and this saved hours! http://hjvkjmb.com [url=http://tywkbekibl.com]tywkbekibl[/url] [link=http://zyecprxfqdw.com]zyecprxfqdw[/link]...

  • Nabile

    2013-09-04 19:49:50

    I was looking evwyrehere and this popped up like nothing!...

  • MehMet

    2013-09-03 19:45:41

    Nontihg I could say would give you undue credit for this story. http://pedskabpvsk.com [url=http://snmchmfw.com]snmchmfw[/url] [link=http://zacqvnly.com]zacqvnly[/link]...

  • Maryfeer

    2013-09-03 00:57:47

    I thughot finding this would be so arduous but it's a breeze!...

  • Sophia

    2013-09-02 07:14:02

    I guess finding useful, reliable intiamrfoon on the internet isn't hopeless after all....